E. Salola "Bobos"

Premjera  1998-03-28

Režisierius Jonas Andriulevičius
Scenografė Donata Butienė

Pagal suomių rašytojo E. Salolos anekdotų rinkinį “Kvailių kaimas” J. Andriulevičiaus paruošta inscenizacija „Bobos“ tapo ryškiausiu 1998-ųjų sezono spektakliu. Spektaklį festivalio “Atspindžiai” užsienio svečiai įvardijo ryškiausiu šventės spektakliu užsienio svečių akimis. Anot D. Vaigauskaitės, „ kaip perkūnas iš giedro dangaus – režisierius poetinį teatrą pakeitė į ryškų teatrinį farsą, ryškią teatrinę kalbą. Tai didžiulis laimėjimas“. Spektaklio, gimusio iš žaidimo – improvizacijos, režisierius aktoriams suteikė laisvę: leido kurti santykius čia pat, scenoje, skatino juos spontaniškai improvizuoti ir tuo tik išlošė. Pagal vaidinančiųjų pageidavimus pakeitė tekstą, kuris iškart „prilipo“. Netradicinis „Bobų“ kūrimo metodas pasiteisino – šis spektaklis buvo ilgiausiai vaidinamas ( 75 kartus), rodytas beveik visoje Lietuvoje, Rusijoje, Latvijoje,Čekijoje, Danijoje, Islandijoje, JAV, Airijoje ir kt.
Tai pasakojimas apie nepaprastą Bobų „išradingumą“, nuotykius ir “ypatingą” išmintį. Pats anekdotų stilius režisieriui padiktavo groteskinį spektaklio sprendimo pobūdį: sodrias sutirštintas spalvas, gruboką liaudišką vaidybos pobūdį. Spektaklį stebėjęs režisierius G. Padegimas sakė: “norėčiau, kad jonaviečiai atvažiuotų į mūsų teatrą ir profesionalams parodytų, kaip nuoširdžiai reikia vaidinti paprasčiausią kvailį. To mūsų aktoriai kol kas nesugeba”.  Rusijos mėgėjų teatro sąjungos prezidentas prof. V. Siliūnas apie spektaklį spaudoje rašė: “teatro poezijos jėga - groteskinės kvailiadarės suomės paverčiamos patraukliomis fėjomis iš ypatingos pasakos, kurioje pačia stebuklingiausia ir patraukliausia pasirodo ne jauna ir linksmiausia mergaitė, o seniausia storulė“.
Spektaklio motto: „kartais atrodo, kad gyvenimas eina ne į priekį, bet į užpakalį. Todėl šypsokimės… Rytoj bus dar sunkiau…“ Spektaklis atstovavo NEATA regioną oficialiajame Centrinės Europos festivalyje Hronove. Spektaklis 1998 m. šventės – apžiūros “Atspindžiai” laureatas.

Bobos – Vaiva Andriulevičienė, Živilė Antanavičienė, Lolita Vaškelienė, Danguolė Lukošiūnienė, Regina Kestenienė, Vitalija Kraučelienė, Živilė Martinaitienė
Senis – Darius Kačenauskas, Arūnas Simonaitis
Matis – Valdas Antanavičius
Muzikantas – Jonas Kestenis, Loreta Ratautienė
Saulė, Mėnulis – Adelija Mykolaitienė

Previous Post
R. Samulevičius "Laukimas"
Next Post
A. Čechovas "Piršlybos"