Jonavos teatro aktorė pripažinta Geriausia moters vaidmens atlikėja

Jonavos rajono savivaldybės teatras, liepos 16 d. dalyvavęs Klojimo teatrų šventėje „Kur Nemuno mėlynas kelias“, grįžo ne tik gausių žiūrovų aplodismentais bei Padėkos raštais įvertintas, bet ir su Geriausio moters vaidmens nominacija. Ji atiteko Jonavos teatro aktorei Lolitai Vaškelienei, J. Andriulevičiaus poetinėje pokario dramoje vaidinančiai Motiną.
Geriausia moters vaidmens atlikėja L. Vaškelienę festivalio, vykusio ūkininkų M. ir J. Galinių sodyboje Matiešionių k. Prienų r., scenoje paskelbė profesionali aktorė Olita Dautartaitė, įteikdama organizatorių – Birštono vienkiemio bendruomenės - kvietimą pailsėti Birštono „Tulpės“ sanatorijoje. Šis jau šeštą kartą vykstantis festivalis garsėja savo nuoširdumu, itin gausiai besirenkančiais žiūrovais ir programos įvairove. Dažnai šiame festivalyje dalyvaujantis, žiūrovų mėgiamas ir laukiamas Jonavos rajono savivaldybės teatras šiemet jiems atvežė į pokario laikus nukeliančią J. Andriulevičiaus  poetinę dramą „Namo..“.
„Mūsų spektaklis skiriamas kiekvieno iš mūsų praeičiai, kiekvieno iš mūsų Motinai, - sakė spektaklio autorius ir režisierius, Jonavos rajono savivaldybės teatro meno vadovas Jonas Andriulevičius. – Nors pastatymas tikrai ne pramoginis, tačiau autentiškos ūkininkų sodybos aplinkoje jis palietė visų širdis: jautėme tai iš žiūrovų reakcijos“.
Šiemet Klojimo teatrų šventėje dar dalyvavo Kelmės Mažasis teatras, parodęs L. Jonušytės „Žemaičiai bylinėjasi“, rež. Gediminas Trijonis; Varėnos r. Marcinkonių kaimo teatras su B. Vilimaitės „Numirusiųjų reikalai“, rež. Rimutė Avižienė ir festivalio šeimininkai Birštono vienkiemio teatras, savitai interpretavęs S. Kymantaitės-Čiurlionienės „Kuprotas oželis“, rež. Beata Klimavičienė. Iš įvairių Lietuvos vietų ir užsienio atvykusius žiūrovus linksmino Ežerėlio kultūros centro kapela „Samanėlė“, vad. Remigijus Marma.
Birštono vienkiemio bendruomenės pirmininkas, Birštono savivaldybės vicemeras Vytas Kederys, dėkodamas festivalio dalyviams, tarp jų ir Jonavos rajono savivaldybės teatrui, pabrėžė gebėjimo pakilti virš kasdienybės, suteikti džiaugsmo ir vilties aplinkiniams svarbą – tai ir yra teatro galia.

Previous Post
"Metų Jonu" išrinktas Jonas Andriulevičius tapo Jonų Respublikos prezidentu
Next Post
Ir mes mylim Jonavą!