AIDAS 2005

Kazimieras Vitkus, "Naujienos" 2005 07 27

Kas dveji metai Jonavą sujudina jau tarptautiniu tapęs mėgėjų teatro festivalis „Aidas“. Jis skiriamas žymiam kraštiečiui dramaturgui Raimundui Samulevičiui atminti. Šiais metais festivalio programą papildė kūrybinė laboratorija, teatralų organizuota drauge su Meno mokykla ir Suagusiųjų švietimo centru. Jos dalyviams buvo surengti dramos ir šokio seminarai.
Šiemet ne tik į festivalį, bet ir pasveikinti Jonavos savivaldybės teatro su veiklos dvidešimtmečio jubiliejumi atvyko septyni šalies mėgėjų teatrai, du užsienio kolektyvai ir svečiai iš Vilniaus, Kauno, Airijos, kolegos iš Danijos. Beje, danai su jonaviečiais ir mažeikiečiais pasirašė kūrybinį projektą „B. Brechto kūryba“. Tikimasi, kad šio bendradarbiavimo vaisių neilgai teks laukti.
Jau beveik tapo tradicija, kad festivaliui jonaviečiai pateikia naują „produktą“. Praėjusio penktadienio vakarą buvo parodyta L. S. Černiauskaitės „Pjesė trims moterims ir Liudviko lavonui“, kurią režisavo J. Andriulevičius. Ji sulaukė daug teigiamų atsiliepimų tiek iš žiūrovų, tiek iš autoritetingos komisijos, kuriai vadovavo Tarptautinės mėgėjų teatro asociacijos tarybos narė, Centrinės Europos komiteto generalinė sekretorė, viešnia iš Airijos Mary Pears. Po jonaviečių pasirodymo scena pražydo gėlių puokštėmis, kiekvienam kolektyvo nariui Savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Vitalija Jagelavičienė įteikė rajono vadovų pasirašytus padėkos raštus, gerbėjai ir kolegos skaitė jubiliejinius linkėjimus, džiaugėsi trupės ilgaamžiškumu.
„Išskirtinis šio, septintojo, festivalio bruožas – žanrų įvairovė. Renginio metu tarpusavyje sėkmingai konkuravo lėlių, dramos, pantomimos ir šokių spektakliai“- naujienoms sakė Vytauto Didžiojo universiteto Menų instituto dėstytoja-teatrologė, ekspertė Vitalija Truskauskaitė.
Pasak jos, labai profesionaliai pasirodė Rygos pantomimos teatras, įdomią dramaturgiją pasirinko bei ryškius charakteringus vaidmenis sukūrė jonaviečiai, vengrai pademonstravo modernų su šios šalies folkloru susietą šokio spektaklį, festivalio metu parodyta ir geriausia  šalyje Utenos lėlių teatro pjesė – H.A. Anderseno pasaka „Kiauliaganis“. Taigi neliko nuskriausti nei mažieji, nei suaugę žiūrovai – įvairių teatro formų ir žanrų mėgėjai.
Teatralai ir žiūrovai nepamiršo sugiedoti jonaviečiams ir „Aidui“ skirtų „Ilgiausių metų“, o atsisveikindami tikino susitiksią po dvejų metų. Tris dienas šėlusios mūzos iškeliavo...

Septintojo „Aido“ programa
2005 m. rugsėjo 23-25 d.

Režisierės, rašytojos Aurelijos Čeredejevaitės kūrybinė laboratorija „Psichodramos elementų taikymas kūrybinėje veikloje“

Laszlo Lukacs (Vengrija) kūrybinė laboratorija „Bharata Natjam-indų sceninis šokis“

Lietuvos ir Danijos teatrų projekto „Brechto kūryba“ aptarimas-diskusija

Laszlo Lukacs (Vengrija) kūrybinė laboratorija-seminaras „Vengrų liaudies šokis“

Utenos kultūros centro lėlių teatras „Zuikis Puikis“
H.K.Andersenas „Kiauliaganis“, rež. Janina Baldauskienė              

Klaipėdos lėlių teatras
„Vienintelė“, rež. G. Radvilavičiūtė                                                  

Jonavos savivaldybės teatras
L. S. Černiauskaitė „Pjesė trims moterims ir Liudviko lavonui“, rež. J. Andriulevičius

Palangos „Grubusis“ teatras
J. Bergmanas „Paskutinis kavalierius“, rež. V. Milinis

Ukmergės kultūros centro kambario teatras
E. Nekrošius „Kvadratas“, rež. Julius Zareckas

Jonavos Senamiesčio gimnazijos mokyklinis teatras „Erdvė“
K. Ostrauskas „Kaliausės mirtis“, rež. J. Bieliauskienė                     

Kelmės mažasis teatras
B. Dauguvietis „Žaldokynė“, rež. A. Armonas                                 

Rygos pantomimos teatras
R. Ligers „Histrionų misterija“, rež. R. Ligers

Vengrijos šokio teatro trupė „Kompania Group“
„Šamanų pjesė“, rež. L. Lukacs              

Previous Post
Daugiausia Lietuvos teatralų nominacijų atiteko Jonavai
Next Post
About Jonava Municipality theatre