LYGYBĖS MEDIS 2014

LYGYBĖS MEDIS 2014

2014 m. "Lygybės medis" vyko gegužės 7-9 dienomis Skrebinų kaimo turizmo sodyboje, Jonavos rajone.

Septintasis projektas „Lygybės medis“, skirtas vaikams ir jaunimui su fizine, protine negalia  bei socialinės adaptacijos problemomis, skirtas K. Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti.
Jo metu vyko kūrybinės laboratorijos, vaikai dirbo trijose grupėse. Atliko teatrinius pratimus, kurie padėjo atsipalaiduoti, būti kartu ir ruošė kūrybinius darbus, kurie buvo rodomi savivaldybės aikštėje. Trečia diena – Kultūros centre Jonavoje. Projekto tikslas ugdyti vaikų kūrybiškumą, savivertę, darbo grupėje įgūdžius. Naujovė -  vyko akcija – K. Donelaičio tekstų garsinis skaitymas, kurioje dalyvavo rajono mokyklos: Jonavos Senamiesčio gimnazija,  Jonavos Justino Vareikio progimnazija,  Jonavos r. Kulvos A. Kulviečio pagrindinė mokykla,  Jonavos r. Žeimių pagrindinė mokykla Jonavos J. Ralio gimnazija, mokytoja Danutė Stankevičienė. Projektą organizavo Jonavos rajono savivaldybės teatras.

Dalyviai:
Jonavos Senamiesčio gimnazijos mokiniai
Jonavos Just. Vareikio progimnazijos mokiniai
Jonavos r. Kulvos A. Kulviečio pagrindinės mokyklos mokiniai
Jonavos r. Žeimių pagrindinės mokyklos mokiniai
Jonavos J. Ralio gimnazijos mokiniai
Jonavos r. Ruklos Jono Stanislausko pagrindinės mokyklos mokiniai
Jonavos r. vaikų globos namų auklėtiniai
Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos mokiniai
Jonavos „Lietavos“ pagrindinės mokyklos mokiniai

Vedėjai:
Gintarė Kazakevičienė, teatrologė, praktinės programos „Kūrybinės partnerystės“ dalyvė
Renaldas Bartulis, VšĮ  „Tiesiog teatras“ režisierius
Artūras Sužiedėlis, Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorius

Atsiliepimai:
Svarbiausias šio projekto rezultatas, mano nuomone, buvimas ir kūrimas kartu. Jei mes galime drauge dalintis mintimis, kalbėti apie jausmus, pradėti pasitikėti vienas kitu – tai nuostabus bendrystės potyris. Tą mačiau ir jaučiau dirbdama su vaikais. Gal dėl to ir dalyviai šį procesą, kuriame gimė spektakliukas, pavadino EVOLIUCIJA: vienišas ir liūdnas skulptorius dirbdamas su atskirais akmens luitais galiausiai supranta, kad geriausias jo kūrinys yra viena didelė skulptūrinė kompozicija. Tad svarbiausia – būti kartu. (Gintarė Kazakevičienė)
Projekto „Lygybės medis“  pagrindinis tikslas - bendravimas, buvimas ir kūrimas kartu. Mes su savo grupe pabandėme sukurti savo pasaką K.Donelaičio pasakėčios „Ažuols Gyrpelnys“ tematika, pabandėme atrasti šių dienų aktualijas bei vertybes. (Renaldas Bartulis)
Manau, kad pagrindinė projekto „Lygybės medis“ užduotis nėra galutinis rezultatas, o ėjimas link jo, smagus buvimas kartu ir vaikų kūrybos skatinimas. Mes su grupe pabandėme gvildenti kolektyvinio darbo nebuvimo problemas, pagrindinė mintis - mes silpni po vieną, bet stiprūs kartu. (Artūras Sužiedėlis)

2014
Previous Post
Daugiausia Lietuvos teatralų nominacijų atiteko Jonavai
Next Post
About Jonava Municipality theatre